FORUM SBL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SBL Forum

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Karnelerini tarlada aldılar" HABER7.COM

YazarMesaj
bumerang138

bumerang138

"Karnelerini tarlada aldılar" HABER7.COM Empty
MesajKonu: "Karnelerini tarlada aldılar" HABER7.COM   "Karnelerini tarlada aldılar" HABER7.COM EmptyPaz Haz. 15 2008, 09:54

"Şanlıurfa'da, okulların kapanış gününde birçok öğrenciye karneleri, okul yerine aileleriyle birlikte çalıştıkları tarlada verildi."

Okula gelen birçok öğrenci ise karnelerini aldıktan sonra ailelerinin bulunduğu tarlalara koştu.
Merkeze bağlı 132 öğrencisi bulunan Horoz İlköğretim Okulu'nda, eğitim-öğretim döneminin son gününde öğrencilerin büyük bölümü karne heyecanını yaşayamadı. Aileleriyle birlikte tarlalarda çalıştığı için birçok öğrenci karnelerini almaya gelemedi. Horoz Köyü İlköğretim Okulu Öğretmeni İbrahim Ünver, sabah saatlerinden itibaren okul bahçesinde toplanan öğrencilere karnelerini dağıtmaya başladı. Ancak, birçok çocuğun karnesini almaya gelmediğini gören Ünver'e, öğrenciler arkadaşlarının tarlada çalıştığı için gelemediğini söyledi. Bunun üzerine İbrahim Ünver, bahçede toplanan yaklaşık 50 kadar öğrenciye karnesini dağıttıktan sonra, gelmeyen öğrencilere ait karneleri alarak tarlalarda dolaşmaya başladı.

OKUL BİRİNCİSİNİ TARLADA BULDU

Aileleriyle birlikte tarlada çalışan öğrencilerinin yanına giden Ünver, burada karneleri dağıtmaya başladı. Tarlada çalışan öğrencilerden Fatma Enes, karnesini veren öğretmen Ünver, yaptığı incelemede 5. sınıf öğrencisi küçük kızın okul birincisi olduğunu söyledi. Tarlada bulduğu öğrencilere tek tek karnelerini veren ve aileleri ile sohbet eden Ünver, öğrencilerin yaz boyunca okumalarını isteyerek, "Yaz tatili boyunca mecburen çalışacak olmanıza rağmen, boş zamanlarınızda mutlaka kitap okuyun. Yıl içerisinde öğrendiklerinizi tekrar edin. Gelecek yıl da, derslerinizin başarılı olması için yaz tatilinizi sürekli okuyarak ve öğrenerek geçirin. Okumayı asla ihmal etmeyin" dedi.
Tarlasını karnede alan ve okulun birincisi olduğunu öğretmeninden öğrenen Fatma Enes, hem çalışıp hem okumak zorunda olduğunu belirterek, "Köy yerinde mecburen böyle yapıyoruz. İş olunca tarlaya gidiyoruz. Diğer günler okuldayız. Hep okula gitmek isteriz ama böyle bir imkanımız yok" diye konuştu.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=325880

"Karnelerini tarlada aldılar" HABER7.COM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Bu merdivene harcanan para 80 bin YTL" HABER7.COM
» "20 saniyede film indiren internet" HABER7.COM