FORUM SBL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SBL Forum

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Youtube videolarımı kim seyrediyor ?" diyorsanız sizi böyle alalım ...

3 posters
YazarMesaj
FELLUCE
Mod
Mod
FELLUCE

Erkek Mesaj Sayısı : 777
Sınıf : emekçi sınıfı:)

"Youtube videolarımı kim seyrediyor ?" diyorsanız sizi böyle alalım ... Empty
MesajKonu: "Youtube videolarımı kim seyrediyor ?" diyorsanız sizi böyle alalım ...   "Youtube videolarımı kim seyrediyor ?" diyorsanız sizi böyle alalım ... EmptySalı Haz. 10 2008, 15:28

Ülkemizde adı yasak kelimesi ile beraber anılır hale gelen Youtube, kullanıcıları için yeni bir hizmet başlatıyor. Bu yeni hizmet ile artık kullanıcılar yükledikleri videolar ile ilgili ziyaretçi istatistiklerini görebilecekler. Üyeler hesaplarına giriş yaptıktan sonra videolarının yanında bulunan “insight” butonuna tıklayarak videolarını izleyen üyelerin yaş, cinsiyet, coğrafi konum gibi bilgilerine ulaşabilecekler. Sıradan bir kullanıcı için bu veriler ne ifade eder pek bilemiyorum ancak üreticiler ve reklam firmaları için çok şey ifade edeceği kesin. Bu şekilde firmalar pazarlayacakları ürünler ile ilgili hedef kitleyi çok daha net tespit edip ona uygun tanıtım ve pazarlama stratejileri geliştirebilirler.

Kaynak: HaberP.com(ekrem bu kaynağı sırf senin merakını gidermek için koydum)
http://www.nolur.com
±ze®©in61
V.I.P.
V.I.P.
±ze®©in61

Erkek Mesaj Sayısı : 1855
Sınıf : 11/D
İş/Hobiler : müzik, bilgisayar, ders...
Lakap : LaZ

MesajKonu: Geri: "Youtube videolarımı kim seyrediyor ?" diyorsanız sizi böyle alalım ...   "Youtube videolarımı kim seyrediyor ?" diyorsanız sizi böyle alalım ... EmptySalı Haz. 10 2008, 15:59

şimdi video'yu kimin izleyeceğinin belli olması için, öncelikle videoyu birilerinin izlemesi lazım ama dimi. izleyemiyoz kiiii.
not: sakın bana open dns nası yapılır söylemeyin...
bumerang138

bumerang138

MesajKonu: Geri: "Youtube videolarımı kim seyrediyor ?" diyorsanız sizi böyle alalım ...   "Youtube videolarımı kim seyrediyor ?" diyorsanız sizi böyle alalım ... EmptyPerş. Haz. 12 2008, 15:08

emrecam demiş ki:
Ülkemizde adı yasak kelimesi ile beraber anılır hale gelen Youtube, kullanıcıları için yeni bir hizmet başlatıyor. Bu yeni hizmet ile artık kullanıcılar yükledikleri videolar ile ilgili ziyaretçi istatistiklerini görebilecekler. Üyeler hesaplarına giriş yaptıktan sonra videolarının yanında bulunan “insight” butonuna tıklayarak videolarını izleyen üyelerin yaş, cinsiyet, coğrafi konum gibi bilgilerine ulaşabilecekler. Sıradan bir kullanıcı için bu veriler ne ifade eder pek bilemiyorum ancak üreticiler ve reklam firmaları için çok şey ifade edeceği kesin. Bu şekilde firmalar pazarlayacakları ürünler ile ilgili hedef kitleyi çok daha net tespit edip ona uygun tanıtım ve pazarlama stratejileri geliştirebilirler.

Kaynak: HaberP.com(ekrem bu kaynağı sırf senin merakını gidermek için koydum)

çok teşekkür ettiğimi bilmeni de ben isterim Emre. İleride araştırma yaparken bunları göz ardı etmemek gerekiyor.

"Youtube videolarımı kim seyrediyor ?" diyorsanız sizi böyle alalım ...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-