FORUM SBL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SBL Forum

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ALAMUT

YazarMesaj
(*Ç|a|Ğ|r|I*)

(*Ç|a|Ğ|r|I*)

Erkek Mesaj Sayısı : 436
Sınıf : 9-A

ALAMUT Empty
MesajKonu: ALAMUT   ALAMUT EmptyÇarş. Ağus. 12 2009, 19:47

Son zamanlarda okuduğum en güzel ve farklı kitaplardan diyebilirim.Kitabın başlarında belki sıkılabilirsiniz ama ortalarından itibaren aşırı derecede akıcı bir şekilde ilerliyor.Bence kitabı okumanız için aşağıdaki yazdığım kitabın konusunu okumanız bile
Kitabın konusuna gelelim;1034 - 1124 yılları arasında yaşamış olan ,kendini insanlara peygamber diye tanıtan Hasan Sabbah’ın neler çevirdiğini anlatıyor kitap.Hasan Sabbah kendini kurmuş olduğu cemaate adayan bir insan.Ve bu amaç uğrunda Alamut Kalesinde kendi askerlerini yetiştiren biri.
Yetiştirdiği askerlerin daha önce dünyevi faliyetlerden uzak durmasına özen gösteriyor.Kalenin içindeki komutanlara askerleri en donanımlı şekilde yetiştirmelerini söylüyor.Askerler Hasan Sabbah’ı eğitimlerinin sonuna kadar hiç görmüyor.Buda Hasan Sabbah’ı gözlerinde hergeçen gün daha büyük biri olarak görmelerine neden oluyor.
Hasan Sabbah birgün bu askerlerden üçünü yanına çağırıyor ve onları cennete götreceğini söylüyor.Askerlere haşhaş verip kendilerinden geçmesini bekliyor ve daha sonra önceden hazırlamış olduğu ve herkesten bir sır gibi sakladığı , hurilerin,hiç görmedikleri yiyeceklerin,güzelliklerin içinde 1 gece kalmalarını sağlıyor.
Askerler döndükleri herbiri ölüm makinasına dönüşüyor.Nasıl olsa Hasan Sabbah için savaştıktan sonra cennete gideceklerinden şüpheleri yok.Ölümden korkmaları için ne sebep varki ?
Gerisini ve gelişen olayları daha fazla anlatmak istemiyorum ama kitabı okuduğunuzda çok şaşıracağınıza eminim.”Hasan Sabbah insanları kullanmış bir insan” diyebilir bazıları.Ama beni ilgilendiren insanları bu şekilde kullanabilmek için yaptığı zekice planlar....

OKUYANLARDAN YORUMLAR BEKLİYORUM... Wink

ALAMUT
1 sayfadaki 1 sayfası