FORUM SBL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SBL Forum

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Leon

2 posters
YazarMesaj
(*Ç|a|Ğ|r|I*)

(*Ç|a|Ğ|r|I*)

Erkek Mesaj Sayısı : 436
Sınıf : 9-A

Leon Empty
MesajKonu: Leon   Leon EmptyÇarş. Haz. 17 2009, 09:27

Léon, Amerika'nın New York şehrinde ikâmet eden, patronu Tony'den aldığı işleri yapan bir tetikçidir. Hayatını kurallardan oluşturmuş, sert ve tam anlamıyla bir profesyoneldir. Ancak Mathilda adında küçük bir kızla yolları kesişince hiç alışık olmadığı bir dünyaya kapısını aralar.

Film, bir takım çevrelerce yaş farkı olan iki kişi arasında aşk olduğu iddasıyla eleştirilmesine rağmen, Mathilda'nın Léo'na karşı olan hisleri algıladığımız normal aşktan ziyade, kendisine ilk defa iyi davranan birisi karşısında duymuş olduğu sevgidir. Her ne kadar filmin ilerleyen bölümlerinde aşık olduğunda bahsetse de, buradaki aşk ifadesi küçük bir çocuğun duygularını basitçe belirtme şeklidir. Léon'un da Mathilda'ya karşı duyduğu hislerde benzer şekilde hayatında o zamana kadar görmediği bir sıcaklığa duyulan özlem ve buna karşı verilen duygusal tepkidir.

benim en ekilendiim filmlerden biri bu leon izlemenizi tavsiye ederim...
±ze®©in61
V.I.P.
V.I.P.
±ze®©in61

Erkek Mesaj Sayısı : 1855
Sınıf : 11/D
İş/Hobiler : müzik, bilgisayar, ders...
Lakap : LaZ

Leon Empty
MesajKonu: Geri: Leon   Leon EmptyÇarş. Haz. 17 2009, 11:36

bunu izledim... o koca burunlu adam oynuyo fransız... Jean Renoydu galibağğ... çok ii filimdi baya sevmiştim ama detayıyla hatırlamıom...

Leon
1 sayfadaki 1 sayfası