FORUM SBL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SBL Forum

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Aykut Kocaman yuvaya döndü..

YazarMesaj
®@!fß_1907
Mod
Mod
®@!fß_1907

Erkek Mesaj Sayısı : 1492
Sınıf : artık mezun (bahçeşehir halkla ilişkiler)
İş/Hobiler : bi futbol bi fenerbahçem :P
Lakap : Hazreti Rufet (halil hocam saolsun:D)

Aykut Kocaman yuvaya döndü.. Empty
MesajKonu: Aykut Kocaman yuvaya döndü..   Aykut Kocaman yuvaya döndü.. EmptySalı Haz. 16 2009, 00:47

Aykut Kocaman yuvaya döndü.. 2009-06-15_aykutkocaman446

Fenerbahçe'nin kral lakaplı efsane futbolcularından Aykut Kocaman yuvaya döndü. Unutulmaz isim Fenerbahçe Spor Kulübü'nde sportif direktör olarak görev yapacak.

3 yıllık anlaşma sağlanan Aykut Kocaman yarın sabah saat 11.00'de kulüp binasında sözleşme imzalayacak.

İmza töreni basına kapalı olarak yapılacaktır.

Aykut Kocaman kimdir?

4 Mayıs 1965 tarihinde Sakarya'nın Geyve ilçesinde doğdu. Çocukluğunda jimnastikle uğraştı. Amatör olarak Altınmızrak kulübünde oynarken diğer kulüplerin dikkatini çekti. Futbolculuk döneminde Fenerbahçe formasıyla yıldızlaşmıştır. Türk Milli Takımı formasını 15 kez giydi ve 1 gol kaydetti. Fenerbahçemizin 1988-89 sezonunda Türkiye 1. Futbol Ligi'nde 103 gol atarak şampiyon olan kadrosunda yer almıştır. Fenerbahçe, Sakaryaspor ve İstanbulspor formaları altında ligde 200 gole imza atmıştır. 1988-1989 sezonunda 29 golle, 1991-1992 sezonunda 25 golle ve 1994-1995 sezonunda da 27 golle 3 kez Türkiye Ligi gol kralı oldu. 1988-89 ve 1995-96'da Fenerbahçe formasıyla iki kez lig, 1988'de Sakaryaspor formasıyla bir kez Türkiye Kupası kazandı.
1 kez Türkiye U-21, 15 kez de Türkiye A Milli Takım olmak üzere 16 kez milli formayı giymiş, bu maçlarda bir gol atmıştır.
2000 yılında futbolu bırakan Aykut Kocaman, İstanbulspor'da teknik direktörlüğe başlamıştır.
Sırasıyla, Malatyaspor, Konyaspor ve Ankaraspor takımlarını çalıştırmıştır.

kaynak:fenerbahce.org
Misafir
Misafir

MesajKonu: YILDIRIM: "BU SİSTEM TÜRKİYE'DE İLK KEZ DENENİYOR"   Aykut Kocaman yuvaya döndü.. EmptySalı Haz. 16 2009, 10:48

Fenerbahçe'nin 'Kral' lakaplı efsane futbolcularından Aykut Kocaman, kulüp binasında bugün düzenlenen imza töreniyle, Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Şubesi Sportif Direktörlüğü'ne getirildi.

İmza töreninde konuşan Başkan Aziz Yıldırım, sportif direktörlük sisteminin Türkiye'de ilk kez denendiğini belirtip herkesin Aykut Kocaman'a yardımcı olmasını isterken, Aykut Kocaman da şimdiye kadar üstlendiği görevlerden farklı bir kulvarda koşmaya başlayacağını ifade etti.

İmzaların atılmasından sonra ilk olarak konuşan Aziz Yıldırım, "Sayın Aykut Kocaman'ı, Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Şubesi'nin sportif direktörü olarak atamış bulunduk. Kendisiyle 3 yıllık mukavele yaptık. Hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın. Sportif direktörlük geniş bir kapsam. Aykut'la beraber düşüncelerimizi ve koymuş olduğumuz hedefleri, önümüzdeki 3 yıl içinde inşallah yerine getireceğiz. Ondan sonraki yıllarda da bu sportif direktörlüğün esas amacı olan tüm bu şubeyi idare etme pozisyonuna inşallah Aykut Kocaman bu kulüpte gelecektir. Burada medyaya ve tüm Fenerbahçe camiasına görev düşmektedir. Hemen yarından olayı yetki karmaşasına sürükleyip, onu yapar bunu yapamaz konusuna getirmemek lazımdır. Aykut Kocaman, bu camianın çocuğudur. Bu camia içerisinde büyümüştür, bu camia içerisinde isim olmuştur ve bu isminin karşılığında da Fenerbahçe'ye hizmet etmiştir. Her şeye biraz hoşgörüyle yaklaşalım. Yanlış da, doğru da olacaktır. Ama sonunda hedef; 3 yıllık dönemin ardından bu sportif direktörlüğü yapması gereken ki; Avrupai anlamda söylüyorum bunları, yapması gereken konuları, Aykut Kocaman bu kulüpte yapacaktır. Onun için tekrar tekrar herkesin yardımcı olması lazımdır. Yeni bir sistemdir. Türkiye'de belki de ilk defa biz uygulayacağız bunu. Ama bu konuda da yardımcı olmamız şart. Yoksa harcamak çok kolay. Yarın onunla kavga, bununla kavga, bunu yapmadı etmedi diyerek olayların dışına çıkartırsak yanlış yapmış oluruz. Biz sonuna kadar destekleyeceğiz. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım bu kararı alırken, samimi ve ciddi bir biçimde aldık. Yeni dönemde Aykut'un hem takımımıza hem de kulübümüze büyük katkıları olacağına düşündüğümüz için bu karırı aldık. Kendisine hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah 3 yılın sonunda, buraya uzun yıllar hizmet edecek şekilde yeni bir mukavele yapar tekrar. Aykut'a da camiaya da hayırlı olsun" dedi.

Aykut Kocaman ise, "Önce Başkan'a ve şahsında Fenerbahçe'ye çok teşekkür ediyorum. Fenerbahçe'ye döndüğüm ve Fenerbahçe'ye transfer olduğum için mutluyum. Çok uzun bir aradan sonra dönmüş oldum. Başkanımızın da ifade ettiği gibi çok farklı bir kulvar olacağını biliyorum. 25 yıldır futbolun içindeyim ancak bugüne kadar futbolcu ve teknik direktör olarak bu işlerin içindeydim, nonstop bugüne kadar geldim. Bugün itibariyle Fenerbahçe camiası içinde biraz daha farklı bir kulvarda koşacağız. Ama her zaman olduğu gibi paydası futbol. Dolayısıyla yeni işimde de adaptasyon süresi mutlaka olacaktır. Bu süreyi en kısa sürede atlatıp, hizmet ve görev anlayışı içinde devam etmeye çalışacağım. Umarım mahçup olmam ve mahçup etmem. Teşekkür ederim" dedi.
®@!fß_1907
Mod
Mod
®@!fß_1907

MesajKonu: Geri: Aykut Kocaman yuvaya döndü..   Aykut Kocaman yuvaya döndü.. EmptySalı Haz. 16 2009, 22:49

Aykut Kocaman yuvaya döndü.. 2009-06-16_aykut446

Fenerbahçemizin 'Kral' lakaplı efsane futbolcularından Aykut Kocaman, kulüp binasında bugün düzenlenen imza töreniyle, Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Şubesi Sportif Direktörlüğü'ne getirildi. İmza töreninde konuşan Başkanımız Aziz Yıldırım, sportif direktörlük sisteminin Türkiye'de ilk kez denendiğini belirtip herkesin Aykut Kocaman'a yardımcı olmasını isterken, Aykut Kocaman da şimdiye kadar üstlendiği görevlerden farklı bir kulvarda koşmaya başlayacağını ifade etti.
İmzaların atılmasından sonra ilk olarak konuşan Başkanımız Aziz Yıldırım, "Sayın Aykut Kocaman'ı, Fenerbahçe Spor Kulübü Futbol Şubesi'nin sportif direktörü olarak atamış bulunduk. Kendisiyle 3 yıllık mukavele yaptık. Hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın. Sportif direktörlük geniş bir kapsam. Aykut'la beraber düşüncelerimizi ve koymuş olduğumuz hedefleri, önümüzdeki 3 yıl içinde inşallah yerine getireceğiz. Ondan sonraki yıllarda da bu sportif direktörlüğün esas amacı olan tüm bu şubeyi idare etme pozisyonuna inşallah Aykut Kocaman bu kulüpte gelecektir. Burada medyaya ve tüm Fenerbahçe camiasına görev düşmektedir. Hemen yarından olayı yetki karmaşasına sürükleyip, onu yapar bunu yapamaz konusuna getirmemek lazımdır. Aykut Kocaman, bu camianın çocuğudur. Bu camia içerisinde büyümüştür, bu camia içerisinde isim olmuştur ve bu isminin karşılığında da Fenerbahçe'ye hizmet etmiştir. Her şeye biraz hoşgörüyle yaklaşalım. Yanlış da, doğru da olacaktır. Ama sonunda hedef; 3 yıllık dönemin ardından bu sportif direktörlüğü yapması gereken ki; Avrupai anlamda söylüyorum bunları, yapması gereken konuları, Aykut Kocaman bu kulüpte yapacaktır. Onun için tekrar tekrar herkesin yardımcı olması lazımdır. Yeni bir sistemdir. Türkiye'de belki de ilk defa biz uygulayacağız bunu. Ama bu konuda da yardımcı olmamız şart. Yoksa harcamak çok kolay. Yarın onunla kavga, bununla kavga, bunu yapmadı etmedi diyerek olayların dışına çıkartırsak yanlış yapmış oluruz. Biz sonuna kadar destekleyeceğiz. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım bu kararı alırken, samimi ve ciddi bir biçimde aldık. Yeni dönemde Aykut'un hem takımımıza hem de kulübümüze büyük katkıları olacağına düşündüğümüz için bu karırı aldık. Kendisine hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah 3 yılın sonunda, buraya uzun yıllar hizmet edecek şekilde yeni bir mukavele yapar tekrar. Aykut'a da camiaya da hayırlı olsun" dedi.

Aykut Kocaman ise, "Önce Başkan'a ve şahsında Fenerbahçe'ye çok teşekkür ediyorum. Fenerbahçe'ye döndüğüm ve Fenerbahçe'ye transfer olduğum için mutluyum. Çok uzun bir aradan sonra dönmüş oldum. Başkanımızın da ifade ettiği gibi çok farklı bir kulvar olacağını biliyorum. 25 yıldır futbolun içindeyim ancak bugüne kadar futbolcu ve teknik direktör olarak bu işlerin içindeydim, nonstop bugüne kadar geldim. Bugün itibariyle Fenerbahçe camiası içinde biraz daha farklı bir kulvarda koşacağız. Ama her zaman olduğu gibi paydası futbol. Dolayısıyla yeni işimde de adaptasyon süresi mutlaka olacaktır. Bu süreyi en kısa sürede atlatıp, hizmet ve görev anlayışı içinde devam etmeye çalışacağım. Umarım mahcup olmam ve mahcup etmem. Teşekkür ederim" dedi.

Aykut Kocaman yuvaya döndü.. 2009-06-16_aykutimza2

Aykut Kocaman yuvaya döndü.. 2009-06-16_aykutimza3

kaynak:fenerbahce.org
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Aykut Kocaman yuvaya döndü..   Aykut Kocaman yuvaya döndü.. EmptyÇarş. Haz. 17 2009, 06:40

abi konu mevcut Very Happy
®@!fß_1907
Mod
Mod
®@!fß_1907

MesajKonu: Geri: Aykut Kocaman yuvaya döndü..   Aykut Kocaman yuvaya döndü.. EmptyÇarş. Haz. 17 2009, 07:38

nerde ln ?
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Aykut Kocaman yuvaya döndü..   Aykut Kocaman yuvaya döndü.. EmptyÇarş. Haz. 17 2009, 07:40

®@!fß_1907 demiş ki:
nerde ln ?

işte burda ama sn silersin artık Crying or Very sad Laughing

http://asbl.heavenforum.org/fenerbahe-f34/yildirim-bu-sstem-trkye-de-lk-kez-denenyor-t2265.htm
®@!fß_1907
Mod
Mod
®@!fß_1907

MesajKonu: Geri: Aykut Kocaman yuvaya döndü..   Aykut Kocaman yuvaya döndü.. EmptyÇarş. Haz. 17 2009, 07:42

bak artık birleşti Smile bi de konuları alıntı yaparken muhakkak kaynak belirt hangşi siteden aldıını başımızı belaya sokcan Very Happy
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Aykut Kocaman yuvaya döndü..   Aykut Kocaman yuvaya döndü.. EmptyÇarş. Haz. 17 2009, 07:43

®@!fß_1907 demiş ki:
bak artık birleşti Smile bi de konuları alıntı yaparken muhakkak kaynak belirt hangşi siteden aldıını başımızı belaya sokcan Very Happy

hep maratondan alıyom Very Happy
®@!fß_1907
Mod
Mod
®@!fß_1907

MesajKonu: Geri: Aykut Kocaman yuvaya döndü..   Aykut Kocaman yuvaya döndü.. EmptyÇarş. Haz. 17 2009, 07:48

hep maratonu kaynak göstercen ozman Very Happy
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Aykut Kocaman yuvaya döndü..   Aykut Kocaman yuvaya döndü.. EmptyÇarş. Haz. 17 2009, 07:50

®@!fß_1907 demiş ki:
hep maratonu kaynak göstercen ozman Very Happy

eet yaparız nolcek ya Smile

Aykut Kocaman yuvaya döndü..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-