FORUM SBL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SBL Forum

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ÖSS'de baraj puanları indirildi

YazarMesaj
NedimTopal
Mod
Mod
NedimTopal

Erkek Mesaj Sayısı : 938
Sınıf : ***11--A***
İş/Hobiler : MaAleSef ÖğREnCİ ;(

ÖSS'de baraj puanları indirildi Empty
MesajKonu: ÖSS'de baraj puanları indirildi   ÖSS'de baraj puanları indirildi EmptyPerş. Haz. 19 2008, 15:05

Bugün toplanan YÖK Genel Kurulu'da üniversitelerin iki ve dört yıllık programlarına giriş için istenilen baraj punları düşürüldü. Yeni düzenleme sonra baraj punları şöyle oldu:
19 Haziran 2008 17:43
Yazı boyutunu büyütmek için
Toplantının ardından, YÖK'ten toplantıda ele alınan konulara ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

160 olan ÖSS’yi kazanma ve 2 yıllık ön lisans programlarını tercih edebilme barajı ile 185 olan 4 yıllık programları tercih edebilme baraj puanları,

2 yıllık bölümler ve açıköğretim için 160'dan 145'e

4 yıllık bölümler için 185'ten 165'e düşürüldü.

İŞTE AYRINTILAR:

YÖK, ön lisans ve açık öğretim için ÖSS taban puanını 145, lisans programları için ise 165 olarak yeniden belirledi.

YÖK Genel Kurulu toplantısı sona erdi.

Toplantının ardından, YÖK'ten toplantıda ele alınan konulara ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, üniversitelerin kontenjanlarının daha etkin kullanılabilmesi amacıyla ÖSYM'nin önerilerinin değerlendirildiği, ön lisans ve açık öğretim için ÖSS taban puanının 145, lisans programları için ise 165 olarak yeniden belirlendiği kaydedildi.

Böylece, ÖSS taban puanları ön lisans ve açık öğretim için 160'tan 145'e, lisans programları için ise 185'ten 165'e düşürülmüş oldu.

ÖSS taban puanlarında yapılan yeni düzenlemenin 2008-ÖSS'den itibaren uygulanacağı bildirildi.

Bu arada, ÖSYM'nin ÖSS taban puanlarıyla ilgili üç ayrı öneri sunduğu, taban puanların 145 ve 165'e çekilmesi önerisinin de ÖSYM'nin önerileri arasında yer aldığı kaydedildi.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=326793

BİR TEŞEKKÜR YETER

ßy!KT!DaR
http://www.yukletikla.co.nr

ÖSS'de baraj puanları indirildi
1 sayfadaki 1 sayfası